Güvenlik

Netahsilat Kobi online tahsilat sistemlerinde 256 Bit SSL kullanılmakta, ödeme ve tahsilat işlemleri 3D secure güvenlikle gerçekleştirilmektedir. Sistemlerin çalıştığı donanımlar güvenlik sistemleriyle korunmakta ve yedekleme yapılmaktadır.

3d secure

mastercard

visa

3D SECURE NEDİR?

İnternet ortamında kredi kartı ve banka kartıyla yapılan ödemelerin güvenliği için geliştirilmiş bir sistemdir. İşlemler kart sahibinin cep telefonuna gönderilen şifre ile tamamlanmakta ve karttan izinsiz işlem engellenmektedir. Visa ve Mastercard’ın geliştirdiği 3D secure hem kart sahipleri hem de firmaları sahtekarlıklara karşı korumaktadır.

3D SECURE NEDEN GÜVENLİDİR?

3D Secure sisteminde, kredi kartı ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibinin cep telefonuna işlem kodu gönderilir ve kart sahibinin kimliği doğrulanır. Böylelikle kartın kart sahibi haricinde yetkisiz ve art niyetli kişiler tarafından kullanılması engellenmiş olur.

3D SECURE NASIL İŞLER?

Kart sahibinin cep telefonuna ödeme işlemi esnasında banka tarafında tek kullanımlık kod gönderilir, kart sahibi işlem kodunu girerek işleme devam eder. Kod, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır. Kodun doğrulanmaması durumunda ödeme işlemi gerçekleşmez.